Uniwersytet Trzeciego Wieku Ziemi Kozielskiej realizuje od 11 października 2023 roku inicjatywę ,,Senior się edukuje, kondycję ciała i umysłu utrzymuje’’. Projekt finansowany jest ze środków Województwa Opolskiego.

Celem inicjatywy jest poprawa sprawności umysłowej, fizycznej i funkcjonowania pamięci u seniorów poprzez różne formy aktywności edukacyjnej i ruchowej. Rozpoczęliśmy od aktywności ruchowej na powietrzu : rowerem oraz Nordic Walking, bezpieczny rodzaj aktywności fizycznej dla seniorów, który dobrze wpływa na układ oddechowy, poprawia krążenie, usprawnia ruchowo. Realizowany w grupie jest ważny z powodów społecznych, zmniejsza izolację i poprawia stan psychiczny.

W listopadzie realizujemy ćwiczenia na kręgosłup szyjny i piersiowy oraz trening aktywności poznawczej. Uczestnicząc w warsztatach aktywności umysłowej seniorzy zapoznali się z technikami zapamiętywania, przechowywania i odtwarzania śladów pamięciowych. Intensywnie ćwiczyli logiczne myślenie, refleks, wyobraźnię, zdrową rywalizację. Poszerzyli swoją wiedzę, nt., jak zapobiegać i spowalniać proces zaburzeń pamięci w codziennym życiu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *