Po dłuższej przerwie świątecznej, z radością wróciliśmy do naszych stałych zajęć w SUTW.

Oprócz ćwiczeń rehabilitacyjnych, lektoratów języków obcych, zajęć ruchowych  z elementami jogi i nauki tańca, mieliśmy ciekawe wykłady w środy.

W pierwszą środę stycznia wysłuchaliśmy przedstawicieli naszej Policji – „Świadomy i bezpieczny senior” w ramach Rządowego Programu na rzecz aktywności społecznej osób starszych. Usłyszeliśmy wiele o „nowościach” stosowanych przez różnych naciągaczy, którzy to szczególnie atakują grupę „starszaków”. Ich przebiegłość i tupet w wyłudzaniu pieniędzy nie zna granic. Warto być czujnym.

Następny wykład, przeprowadzony przez dr n.med. inż. Joannę Wojewódzką był niesamowicie fascynujący. Terapia pijawką lekarską jest terapią stosowaną w szerokim zakresie schorzeń, jako czynnik przeciwbólowy i przeciwzapalny, a także w chorobach przewlekłych. Jako piersi zastosowali ją lekarze z Kliniki Transplantologii w Trzebnicy. Kilku naszych członków skorzystało już z usług Gabinetu Hirudoterapii – pani doktor – mamy nadzieję, że terapia pijawką lekarską poskutkuje.

Ostatnia środa w styczniu, to także rewelacyjne spotkanie z panem Bogdanem Barabaszem pt. Co wiemy o TAI CHI. Bardzo stara  i ciekawa metoda rehabilitacji, prosto z Chin. Wycisza organizm, nie jest męcząca fizycznie, ale wymaga skupienia oraz systematyczności. Nosimy się z zamiarem wprowadzenia tego typu rehabilitacji do naszych stałych zajęć.

Tegoroczny Dzień Babci i Dziadka miał formę „marszałkowską”. Uroczyste spotkanie, piękne występy artystyczne, drobne upominki, no i wspaniałe słodkości – to wszystko w Filharmonii Opolskiej, na zaproszenie Marszałka Województwa Opolskiego.

Styczeń zakończyliśmy Koncertem Noworocznym, także w Filharmonii Opolskiej.

Nadal też, konsekwentnie bierzemy udział w projekcie kształcenia ustawicznego w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej W Nysie. Za nami drugi semestr – warsztatów z pielęgniarstwa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *