Listopad, to niezbyt lubiany miesiąc, krótkie dni, szybko ciemno, mglisto. Trzeba go szybko przeżyć, zakończyć Andrzejkowymi tańcami.

Wysłuchaliśmy  profesjonalnego wykładu młodego kuratura Tomasza Durołek z Prokuratory Kluczbork związany z historią prokuratory, jej stulecia istnienia. Wprowadził nas w codzienność pracy kuratora, szczególnie związanej z kodeksem karnym. Był to bardzo ciekawy wykład.

Wszem wiadomo, że mamy w naszym mieście piękne, odrestaurowane i bogato wyposażone Muzeum.

My jak i inny w mieście, musieliśmy go dokładnie zwiedzić i podziwiać eksponaty, które to dopiero teraz znalazły swoje miejsce. Bardzo ciekawy wykład Bronisława Bezega, historia muzeum i eksponatów przyniosły nam wiele nowych wrażeń.

Corocznie też uczestniczyliśmy w Spartakiadzie Sportowej organizowanej przez Uniwersytet Trzeciego Wieku w Korfantowie. Seniorzy lubią rywalizować w grach sportowych, cieszą się zawsze  takich spotkań.

W listopadzie także, byliśmy gośćmi na corocznym spotkaniu seniorów z Mikulowic. Przyjaźnimy się już trochę czasu, mamy wiele wspólnych tematów, także się odwiedzamy. Seniorzy wszędzie lubią muzykę, zabawę- miłe chwile ze znajomymi- seniorzy z naszego Uniwersytetu Trzeciego Wieku także.

Jak co roku pobawiliśmy się „Andrzejkowo” w Pubie Capri. Lubimy się bawić i umiemy się fajnie bawić.

Oczywiście, nadal studiujemy w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Nysie. Co miesiąc uczestniczymy w cyklu  wykładów-warsztatów. Prawie rok „studiów” za nami. W trakcie ostatnich zajęć, uczestniczyliśmy w przemiłej uroczystości 25 lecia pracy naukowej naszego opiekuna dr inż. Piotra Bernata- Pełnomocnika Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nysie ds.  współpracy z seniorami. Były życzenia, gratulacje i wspaniały tort.

Informujemy, że powstała w naszym mieście ciekawa Firma- „Razem Łatwiej”. Popieramy takie inicjatywy, tym bardziej ukierunkowanie na seniorów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *