Minął drugi miesiąc roku 2019- pomimo że luty jest krótszym miesiącem, to obfitował w wiele atrakcji w naszym Uniwersytecie Trzeciego Wieku- nasze środy to dni ciekawych wykładów.

Pani Barbara Grzegorczyk- historyk z Głogówka- opowiedziała nam o życiu Nelly i Artura Rubensteinów. Niezwykłe małżeństwo i niezwykłe ich życie. Bardzo ciekawa, historia tego małżeństwa.  Trzeba dodać że, Pani Barbara Grzegorczyk posiada wielki dar, w przekazywaniu swojej ogromnej wiedzy historycznej.

 

Z kolei Pani Ewa Cieślak pasjonata podróży geograficznych roztoczyła przed nami uroki wysp Azorskich. Piękne widoki, egzotyka….aż chce się tam polecieć.

Szczególnym gościem w naszym Uniwersytecie Trzeciego Wieku, był poseł Opolszczyzny Tomasz Kostuś. Zawsze jesteśmy chętni wiedzieć co dla nas seniorów przygotowują nasi posłowie w najbliższym czasie. Pan Poseł nie miał łatwego zadania, pytań było dużo, zainteresowanie szerokie w wielu dziedzinach.

Ostatnim akcentem lutego, była zabawa karnawałowa, lubimy się bawić, tańczyć i cieszyć się wspólnie. Nasze panie to istna rewia mody, szczególnie widać to na zabawie. Nie brak było także fantazyjnych kreacji- wszak to karnawał. Teraz czekamy na słoneczny marzec, który także zapowiada się pracowicie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *