Nasz Uniwersytet Trzeciego Wieku Ziemi Kozielskiej w okresie mnionego lata organizował oraz uczestniczył w wielu imprezach w naszym mieście.Zorganizowaliśmy wspaniały V Spływ Kajakowy Seniorów.Pozostały piękn wspomnienia!

Byliśmy także współorganizatorem Miejskich Dni Seniora a zwłaszcza Pikniku Rodzinnego na przystani Szkwał.Były liczne stoiska tematyczne,warsztaty malowania wzorów opolskich,pukty badan,ciekawe pokazy. Były tradycyjne kiełbaski z grilla,finezyjne kanapki z naszej „Pszczółki”,piętrowe gofry. Piękny występ dało Echo Kresów, Zespół Piśni i Tańca z Komorna,koło tańca z Większyc! Nie zawiodła knajpka „awerna” z kawą i zimnym piwem.

Organizatorami tej,bardzo udanej i słonecznej imprezy senioralnej była Miejska Rada Seniorów,Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej ,nasze Władze Miejskie I Powiatowe,Centrum Senioralne przy MOPS. Uniwrsytet nasz ,przy organizacji tego spotkania,wsparty został finansowo przez Marszałka Województwa Opolskiego Andrzeja Bułę ,który także nasze działania patronował.

Niezwykle pomocnym był ponownie nasz radny Sejmiku Samorządowego Robert Węgrzyn! Bardzo dziękujemy! Uczestnicy pikniku,których było ponad 350 ,głośno wyrażali swoje zadowolenie.

Do zobaczenia za rok!

Lato za nami,czas wrócić do naszych „szkolnych” ławek! Nasz ósmy rok studencki rozpoczynamy 28 wrzesnia br. Spotkanie inauguracyjne zaszczyci Pani Prezydent S.Nowosielska wręczając niektórym członkom UTW symboliczne statuetki którzy ukończyli 4 letni cykl nauczania. Nadal bedziemy jeździć na wykłady do Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nysie,bedziemy gorliwie się gimnastykować,tak na sali jak i na basenie. Powracamy do środowych wykładów,lektoratów z j.obcych.

Jesień powitamy w pięknym zamku w Mosznej.który to po gruntownym remoncie,prezentuje się wspaniale. Już mylimy o andrzejkowej zabawie…….

BYLE DO WIOSNY!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *