Podczas piątego, jubileuszowego, spływu kajakowego rzeką Odrą seniorzy z Uniwersytetów Trzeciego Wieku z Głuchołaz, Korfantowa, Niemodlina, Nysy , Paczkowa, Prudnika – Złoty Wiek, Ziemi Kozielskiej oraz emeryci Związku Emerytów i Rencistów z Kędzierzyna wraz z grupą naszych szczególnych gości z Ukrainy pokonali trasę spływu od Cisku na Przystań Szkwał. Wszyscy kajakarze zostali odznaczeni okolicznościowymi medalami.

Seniorzy z grupy turystycznej odbyli spacery po Odrze łodzią z atrakcyjnym bosmanem Januszem Nowakiem – gospodarzem obiektu.

Po zakończeniu spływu wszyscy uczestnicy oraz zaproszeni goście uczestniczyli w biesiadzie z Zespołem dzieci z Większyc oraz dorosłych z Komorna. Wystąpili także nasi przyjaciele z UTW Nysa. Śpiewaliśmy pieśni ukraińskie wraz z naszymi gośćmi z Ukrainy.

Na organizację naszych spływów składa się wsparcie ludzi o wielkim sercu dla seniorów: zawsze z nami są władze naszego miasta – nasi honorowi patroni: Starostwo Powiatowe z którym mamy bardzo przyjacielskie stosunki, Rada Osiedla Zachód , chętnie wspiera, pomaga i współorganizuje, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji – otwarty i pomocny, Dyrektor Centrum Kształcenia Ustawicznego zawiadujący Przystanią Szkwał dr Ireneusz Wiśniewski, Dyrektor Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w K-Koźlu Maria Staliś mianowana przez nas na nadwornego fotografa, senator Beniamin Godyla – od dwóch lat smakujemy słodkości z jego cukierni; radny Sejmiku Wojewódzkiego Robert Węgrzyn – delektowaliśmy się obiadem z jego Zajazdu.

Nie byłoby spływu bez profesjonalnej obsługi Krzysztofa Chałata. On i jego ratownicy dają nam poczucie bezpieczeństwa i wsparcia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *