Pomyślałam o małym podsumowaniu naszej działalności w tym Roku Akademickim 2020/21.

Niestety, ale było skromnie. Pandemia zabrała nam wiele miesięcy z życia i skazała na siedzenie w domu, unikanie towarzystwa, monotonię. Rozpoczęliśmy hucznie ten rok – było super spotkanie na naszej ulubionej Przystani „ Szkwał”. Gotowi byliśmy na spływ kajakowy , był grill, muzyka, radość. Spływ odwołaliśmy , nagły przybór wody w Odrze, płynące konary i silny nurt nie zachęcił nas do takiego ryzyka.

Pełni energii rozpoczęliśmy swoje „studenckie” życie. Niestety po dwóch tygodniach krach! Rozwój choroby, wzrastająca liczba zakażeń zmusiła nas do zawieszenia naszych działań. Tak minęło kilka miesięcy. Pod koniec lutego powróciliśmy do działań, przy zachowaniu wszelkich środków bezpieczeństwa. Był skromny Dzień Kobiet, kilka spotkań i …znowu szlaban!

W dniu 21.05 kiedy tylko złagodzono rygory sanitarne spotkaliśmy się ponownie , znowu na „Szkwale”. Wesoło otworzyliśmy sezon grillowy, przy pięknej ( tylko w tym dniu ) słonecznej pogodzie. Przywitaliśmy przy tej okazji zimną w tym roku wiosnę, pośpiewaliśmy przy gitarze, były też tańce i ogólny wybuch radości.

Znowu działamy pełną parą , udało nam się nawet przedłużyć nasz okres działalności do połowy lipca. Obecnie prowadzimy cykl warsztatów z zakresu psychologii. Spotkania dotyczą seniorów, wsparcia ich psychiki na dziś i jutro. Profesjonalista psycholog Magdalena Romanowicz pomaga nam zgłębić naszą psychikę, zbadać nasze możliwości umysłowe, dbać o nasza kondycje umysłową.

Niesamowite jak mało wiemy o sobie, jak potrzebne jest fachowe wsparcie i pomoc psychologiczna , zwłaszcza po tak długim zastoju pandemicznym. Trzymamy się razem . Niejeden docenił fakt wspólnych spotkań, działań i wzajemnego bycia ze sobą.

Zakończenie roku planujemy w połowie lipca mając nadzieję, że nic nie pokrzyżuje nam planów.

Przygotowujemy się do zorganizowania naszego stałego punktu jakim jest Spływ Kajakowy Seniorów z województwa opolskiego w dniu 4 września br. , wierząc, że będzie nam on dany.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *