„Ten kto czyta, żyje dwa razy”- to tytuł wykładu Dyrektora Muzeum Jarosława Makowskiego- fascynujący temat, jak i jego prowadzący, ogromna wiedza i erudycja. Słuchacze nie chcieli wprost zakończenia wykładu, taki był ciekawy, wprost magiczny.

Konsekwentnie uczestniczymy w zajęciach- warsztatach w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Nysie, które to cieszą się wśród nas, wielkim powodzeniem. Niby trzeci wiek, ale nadal jesteśmy chętni poznawać różne nowości, zagadnienia, tematy.

Tradycyjnie też kontynuujemy cykl warsztatów o tematyce historycznej, każdorazowo zwiedzając inne obiekty miasta oraz ich zabytki.

Bardzo ważnym wydarzeniem, było Walne Zgromadzenie Sprawozdawczo- Wyborcze naszego Uniwersytetu. Omówiliśmy naszą czteroletnią działalność, plany na przyszłość a także, wybraliśmy swoje władze.

Oto skład zarządu:

1. Prezes – Teresa Bączkowska
2. Wice- Prezes d.s. organizacyjnych – Iwona Gwiżdź – Kostyńska
3. Wice- Prezes d.s. finansowych – Halina Warwas
4. Skarbnik- Danuta Zdeb
5. Sekretarz- Anna Sadowska
6. Członek- Tadeusz Wojda
7. Członek-  Helena Potęga
8. Członek- Ewa Augustyn

Skład Komisji Rewizyjnej

1. Przewodniczący – Henryk Potęga
2. Członek – Janina Furgoł
3. Członek – Elżbieta Szik

Kwiecień to także okres Świąt Wielkanocnych, by je uczcić, spotkaliśmy się na Przystani „Szkwał”. Były świąteczne koszyczki, pełne smakołyków, były także kiełbaski – tym samym rozpoczęliśmy sezon grillowania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *